NBA: Το απίστευτο φινάλε στο Σανς

NBA

Ο Βικτόρ Γουεμπανιαμά
Ⓒ 2023 DARRYL WEBB/ ASSOCIATED PRESS

Δείτε όσα εκτυλίχθηκαν στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα των Σανς με τους Σπερς στο Φοίνιξ, με το Σαν Αντόνιο του Γουεμπανιαμά να επιστρέφει από το -5 στο τελευταίο λεπτό, κλέβοντας την νίκη στο φινάλε με κάρφωμα του Κέλντον Τζόνσον.

Οι Σπερς πήραν μία απίθανη νίκη στο Φοίνιξ, επικρατώντας με 114-115 των Σανς, επιστρέφοντας από το -20 στο δεύτερο μέρος, αλλά και από το -5 στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Το Σαν Αντόνιο έκανε απίστευτα πράγματα, με τον Βικτόρ Γουεμπανιαμά να σημειώνει 4 σερί πόντους για να μειώσει σε 114-113, πριν έρθει ο Κέλντον Τζόνσον και κλέψει την μπάλα μέσα από τα χέρια του Κέβιν Ντουράντ στην συνέχεια και ευστοχήσει σε λέι-απ με 1.2 δευτερόλεπτα να μένουν για το φινάλε, κλειδώνοντας την νίκη. Για την ιστορία, αυτό ήταν και το πρώτο προβάδισμα των Σπερς στο ματς!

Δείτε το VIDEO με τις τελευταίες φάσεις του αγώνα:

Δείτε το ένα μεγαλύτερης διάρκειας VIDEO με όσα έγιναν στα τελευταία 5 λεπτά του αγώνα: