Τέταρτη σερί νίκη για την Αλ Νασρ

Η ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο πέρασε από την έδρα της Αλ Ραέντ με σκορ 3-1, πετυχαίνοντας την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στη Saudi Pro League, μετά το αρνητικό ξεκίνημα με δύο ήττες.

Το σκορ για την Αλ Νασρ άνοιξε ο Σαντιό Μανέ, ο οποίος έπιασε ένα δυνατό σουτ με το δεξί στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, κάνοντας το 0-1. Μάλιστα, αυτό ήταν το έκτο γκολ του Σενεγαλέζου σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας.

Στο δεύτερο μέρος, ο Άντερσον Ταλίσκα με μια βολίδα έστειλε την μπάλα στο “παραθυράκι” της εστίας, και έκανε το 0-2 για την ομάδα του. Στο 78′ μάλιστα, ο Βραζιλιάνος βρήκε τον Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος πέρασε έναν αντίπαλο και έστειλε την μπάλα με δύναμη στην εστία, βάζοντας τέλος στο ματς, διαμορφώνοντας το 0-3. Mε αυτόν τον τρόπο, ο Πορτογάλος πέτυχε το 7ο γκολ του σε πέντε εμφανίσεις στη φετινή Saudi Pro League. Το μόνο που κατάφερε η Αλ Ραέντ ήταν να μειώσει στο 90′ με πέναλτι του Φουζαΐρ.//ΓΓ