Απέδρασε στο 85′ η Μαγιόρκα από το “Μπαλάιδος”

Με τέρμα του Μουρίκι στο 85ο λεπτό η ομάδα από τα Κανάρια Νησιά πήρε την νίκη κόντρα στη Θέλτα με σκορ 1-0.

Δεν ξεκίνησε με το δεξί ο Δουβίκας στην Ισπανία καθώς στο ντεμπούτο του η ομάδα του ηττήθηκε εντός έδρας από τη Μαγιόρκα με σκορ 1-0.

Ο αγώνας

Η Θέλτα είχε την υπεροχή του αγώνα αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το ματς. Μπορεί στο 69ο λεπτό ο Μπάμπα με σουτ να φάνηκε να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα από το Βίγκο αλλά ο ο διαιτητής μετά από εξέταση του VAR έδειξε πως η μπάλα δεν είχε περάσει την γραμμή. Σαν να μην έφτανε αυτό η Μαγιόρκα στο 85ο λεπτό κόντρα στη ροή του αγώνα έκανε το 1-0 μετά από προβολή του Μουρίκι δίνοντας στην ομάδα του ένα υπερπολίτιμο τρίποντο για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Στο παιχνίδι πέρασε ως αλλαγή στο 66′ λεπτό ο Δουβίκας κάνοντας το ντεμπούτο του στη La Liga.