Στο “ρελαντί” με Μοφί και Ατάλ

Η Νις επικράτησε του Στρασβούργου με 2-0 πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκης στο φετινό πρωτάθλημα μετά από τρεις ισοπαλίες. Η ομάδα του Πατρίκ Βιεϊρά δεν μπόρεσε να απειλήσει σε κανένα σημείο του παιχνιδιού προβληματίζοντας με την απόδοση της.

Σε ένα φτωχό από πλευράς θεάματος παιχνίδι, η ομάδα της Γαλλικής Νίκαιας, βρήκε την πρώτη της νίκη στην League 1, με  σκόρερ τον Γιουσέφ Ατάλ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Το Στρασβούργο δεν είχε τις στιγμές του στο παιχνίδι για να μπορέσει να γίνει απειλητικό στην άμυνα του Μπούλκα καθώς λίγες φορές κατάφερε να περάσει το κέντρο και κάνει παιχνίδι στα 2/3 του γηπέδου της Νις.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε στιγμές έντασης, καθώς ο ρυθμός έπεσε από την ομάδα του Φαριόλι, κάνοντας συντήρηση δυνάμεων με τις αλλαγές του. Ο Μοφί στο 75ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της Νις και κλείδωσε την νίκη της ομάδας του και ισοφαρίζοντας το Στρασβούργο στην θέση έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα.