Sporades Tv News

Η ενημέρωση απο τις Βόρειες Σποράδες SporadesNew SporadesTv

Ισοπαλία και… πρωτιά για την Ελσίνκι

Η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Conference League εξασφάλισε την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο του φινλανδικού πρωταθλήματος, καθώς ήρθε ισόπαλη με 2-2 με την Κουόπιο, στο ντέρμπι κορυφής.

Η Ελσίνκι μετά από ένα ματς με αρκετές φάσεις και γκολ, πήρε ισοπαλία (2-2) με την Κουόπιο, στο ντέρμπι κορυφής της 22ης και τελευταίας αγωνιστικής και έτσι “σφράγισε” την πρώτη θέση της κανονικής περιόδου στο πρωτάθλημα.

Έτσι, η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Conference League, διατήρησε το προβάδισμα του ενός βαθμού στην κορυφή της κατάταξης με 44 βαθμούς και θα έχει ένα μικρό πλεονέκτημα στα πλέι οφ του πρωταθλήματος.

Στα… του αγώνα, η Ελσίνκι βρέθηκε πίσω στο σκορ με το γκολ που πέτυχε ο Βίντιεσκογκ στο 14′, ωστόσο “απάντησε” λίγο πριν την ανάπαυλα με τέρμα του Πέλτολα. Στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, η επερχόμενη αντίπαλος του “Δικέφαλου του Βορρά”, πήρε “κεφάλι” στο σκορ με τον Ραντούλοβιτς, ωστόσο η Κουόπιο ισοφάρισε στο 58ο λεπτό με γκολ που σημείωσε ο Γένγκι.//Γ.