Sporades Tv News

Η ενημέρωση απο τις Βόρειες Σποράδες SporadesNew SporadesTv

Η κούρσα της dream team της Red Bull και η μεγάλη έκπληξη

Η Red Bull χάρισε ένα απίστευτο θέαμα στους λάτρεις του μηχανοκίνητου αθλητισμού, καθώς διοργάνωσε μία κούρσα drag με συμμετέχοντες όλους τους εκπροσώπους της εταιρείας στα παγκόσμια πρωταθλήματα του motorsport στα οποία συμμετέχει.

Πρόκειται για μία dream team καθώς παρόντες ήταν ο Λίαμ Λόσον με μία παλιότερη RB8, ο Ντάνι Πεντρόσα με μία μοτοσυκλέτα RC16 με 270 ίππους, ο Άντριεν Φουρμό με το υβριδικό Ford Puma Rally1 του WRC, ο Τίμι Χάνσεν με το θερμικό Peugeot 208 του World Rallycross και guest star ήταν ο Ρομέν Ντουμά με το ασύλληπτα γρήγορο Ford Supervan.

Η κόντρα ήταν περισσότερο διαδικαστικού χαρακτήρα αφού συμμετείχε η πρωταθλήτρια μοτοσυκλέτα του Ντάνι Πεντρόσα, με το ενδιαφέρον να στρέφεται περισσότερο στα αυτοκίνητα της κούρσας. Εξάλλου ο Πεντρόσα ήταν ο νικητής αυτής της οικογενειακής μάχης.

Η μεγάλη έκπληξη του αγώνα, ήταν το αμιγώς ηλεκτρικό Ford Supervan, το οποίο ήρθε αμέσως επόμενο στην κατάταξη, κλέβοντας τη δεύτερη θέση από το μονοθέσιο του Λίαμ Λόσον.