Πρόκριση για Κοζάνη και Χανιά

Την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας πανηγύρισαν Κοζάνη και Χανιά, επικρατώντας εντός έδρας των Ηρακλή Αμπελοκήπων και Απόλλωνα Πόντου αντίστοιχα και μάλιστα με το ίδιο σκορ, 2-1.

Στην Κομοτηνή, η τυπικά γηπεδούχος Κοζάνη μπήκε καλύτερα στο ματς και προηγήθηκε μόλις στο 15′, η αντίδραση για τον Ηρακλή ήρθε στο 34′, ισοφαρίζοντας την αναμέτρηση. Το γκολ στο 84′ έδωσε την νίκη- πρόκριση στους Κοζανίτες.

Στα Χανιά, ο Απόλλων Πόντου… σόκαρε τους γηπεδούχος παίρνοντας προβάδισμα στο 5′. Η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη βρήκε τα… πατήματά της και με γκολ στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου και στο 64′ πήρε την νίκη.

Ιωνικός – Καλλιθέα 0-3

Πανθρακικός – Εθνικός 0-1 διακοπή στο 43ο λεπτό για επεισόδια στον αγωνιστικό χώρο.

15:00 Αιολικός – Αναγέννηση Καρδίτσας

Άνευ αγώνα προκρίθηκαν οι: Καμπανιακός, Διαγόρας Ρόδου, Μικρασιατικός, Πιερικός, Αλμωπός Αριδαίας, Καλαμάτα και ΑΕΛ.//ΑΤ