Μπάτσκα Τόπολα – Ολυμπιακός: Ο Ποντένσε εκτέλεσε μέσα από την περιοχή και έδωσε αβαντάζ δύο γκολ στους ερυθρόλευκους

EUROPA LEAGUE

Μπάτσκα Τόπολα - Ολυμπιακός: Ο Ποντένσε εκτέλεσε μέσα από την περιοχή και έδωσε αβαντάζ δύο γκολ στους ερυθρόλευκους

PRINT SCREEN

Ο Φορτούνης βγήκε με ωραία κάθετη πάσα τον Ποντένσε μέσα στη μεγάλη περιοχή της Μπάτσκα Τόπολα κα ο Πορτογάλος ελίχτηκε ωραία, για να κάνει συρτό σουτ και να γράψει το 2-0 για τον Ολυμπιακό στέλνοντας τη μπάλα στην αριστερή γωνία.

Ο Ντανιέλ Ποντένσε ήταν ο δημιουργός του πρώτου γκολ του Ολυμπιακού στην έδρα της Μπάτσκα Τόπολα βγάζοντας συστημένη σέντρα για την κεφαλιά του Γιώργου Μασούρα στο 16ο λεπτό, για να αλλάξει ρόλο και να γίνει εκτελεστής στο δεύτερο μέρος.

Συγκεκριμένα στο 57ο λεπτό, με τον Φορτούνη να βγάζει έξυπνη κάθετη πάσα μέσα στη μεγάλη περιοχή και τον πρώην παίκτη της Γουλβς να αποφεύγει με ωραίο τρόπο αντίπαλό του, για να γράψει το 2-0 για την ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ με συρτό σουτ με το αριστερό που έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας των γηπεδούχων.