Μάντσεστερ Σίτι – Ερυθρός Αστέρας: Ο Άλβαρες έφερε ‘τούμπα’ το παιχνίδι μέσα σε 13 λεπτά

CHAMPIONS LEAGUE

Manchester City's Julian Alvarez gets past Red Star's goalkeeper Omri Glazer to score his side's first goal during the Champions League group G soccer match between Manchester City and Red Star Belgrade in Manchester, England, Tuesday Sept. 19, 2023. (AP Photo/Dave Thompson)
Manchester City’s Julian Alvarez gets past Red Star’s goalkeeper Omri Glazer to score his side’s first goal during the Champions League group G soccer match between Manchester City and Red Star Belgrade in Manchester, England, Tuesday Sept. 19, 2023. (AP Photo/Dave Thompson)
AP

Η Μάντσεστερ Σίτι έφερε “τούμπα” το παιχνίδι κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα μέσα σε 13 λεπτά, με τον Χούλιαν Άλβαρες να πετυχαίνει δύο γκολ.

Ο Ερυθρός Αστέρας προηγήθηκε στο 45′ με τον Μπουκαρί αγχώνοντας το Έτιχαντ, ωστόσο η Μάντσεστερ Σίτι έφερε “τούμπα” το ματς γρήγορα στο δεύτερο μέρος. Στο 47′ ο Χάλαντ βρήκε τον Άλβαρες, ο οποίος πέρασε τον Γκλάζερ και ισοφάρισε.

Στο 60ο λεπτό ο Αργεντινός επιθετικός εκτέλεσε απευθείας φάουλ, ο Γκλάζερ βγήκε από την εστία του, χωρίς να καταφέρει να διώξει την μπάλα, η οποία κατέληξε στα δίχτυα για το 2-1.