Ελλάδα: Ο Βέγκχορστ νίκησε με κεφαλιά τον Βλαχοδήμο για το 3-0

ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Ολλανδία - Ελλάδα: Ο Βέγκχορστ νίκησε με κεφαλιά τον Βλαχοδήμο για το 3-0

Η Ολλανδία βρήκε τρίτο γκολ απέναντι στην Εθνική πριν συμπληρωθεί καν το πρώτο 40λεπτο, με τον Ντάμφρις να βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά και τον αμαρκάριστο Βέγκχορστ να εκτελεί με κεφαλιά τον Βλαχοδήμο.

Το πρώτο μέρος στο “Phillips Stadium” αποδείχτηκε τραυματική εμπειρία για την Εθνική Ελλάδας αφού δέχτηκε τρία γκολ πριν συμπληρωθούν καν 40 λεπτά στην αναμέτρηση. Οι Ντε Ρουν και Χάκπο έδωσαν αβαντάζ δύο γκολ στους οράνιε στο 17ο και στο 31ο λεπτό αντίστοιχα, για να έρθει το 3-0 στο 39′ μέσα από ωραίο συνδυασμό των γηπεδούχων.

Ο Χάκπο κουβάλησε τη μπάλα και τροφοδότησε τον Ντάμφρις που έκανε κίνηση από τα δεξιά, με τον μέσο της Ίντερ να βγάζει γλυκιά σέντρα στο ύψος της μικρής περιοχής και τον Βέγκχορστ να νικάει τον Βλαχοδήμο με κεφαλιά για το 3-0.