Εκκίνηση στις δράσεις που αποσκοπούν στην προώθηση της υγείας και της ποιότητας ζωής γυναικών και ανδρών, με ενημερωτική ομιλία του ιατρού, μαιευτήρα – χειρουργού γυναικολόγου M.D. Msc, μετεκπαιδευθέντα στη γυναικεία ακράτεια ούρων, Ιωάννη Λουλάκη, με θέμα: «Γυναικεία ακράτεια ούρων», Παλιό πρόβλημα – Νέες λύσεις», πραγματοποίησε σήμερα το πρωί στα γραφεία του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού – Παράρτημα Λάρισας, η Ελληνική Εταιρεία Εμμηνόπαυσης και Ανδρόπαυσης (ΕΛΕΤΕΜ) νομού Λάρισας, διά της προέδρου της, Μαρία Αντωνίου.
![Πρώτη ενημερωτική εκδήλωση της Ελληνικής Εταιρείας Εμμηνόπαυσης και Ανδρόπαυσης (ΕΛΕΤΕΜ) νομού Λάρισας](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2024/04/%CE%A0%CE%A1%CE%A9%CE%A4%CE%97-%CE%93%CE%99%CE%91%CE%A4%CE%A1%CE%9F%CE%A3-812x1024.jpg)
Στη πρώτη αυτή εκδήλωση της ΕΛΕΤΕΜ έδωσαν το παρών η πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Λαρισαίων, Γαρυφαλλιά Καρυστιανού, η Εντεταλμένη Δημοτική Σύμβουλος Φροντίδας Αδέσποτων και Δεσποζόμενων Ζώων του Δήμου Λαρισαίων, Ευρυδίκη Γούλα, ο ιατρός, Αριστείδης (Άρης) Καρτσαφλέκης, ως εκπρόσωπος του Ιατρικού Συλλόγου Λάρισας, μέλη του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού – Παραρτήματος Λάρισας καθώς και πλήθος πολιτών, γυναίκες και άνδρες.
![Πρώτη ενημερωτική εκδήλωση της Ελληνικής Εταιρείας Εμμηνόπαυσης και Ανδρόπαυσης (ΕΛΕΤΕΜ) νομού Λάρισας](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2024/04/%CE%A0%CE%A1%CE%A9%CE%A4%CE%97-%CE%A0%CE%91%CE%9D%CE%A4%CE%A1%CE%95%CE%9C%CE%95%CE%9D%CE%9F%CE%A3-768x1024.jpg)
Πιστή στο δόγμα ότι τυχόν ταμπού και προκαταλήψεις δεν πρέπει να εμφιλοχωρούν σε μια σύγχρονη κοινωνία ενημερωμένων και ευαισθητοποιημένων ατόμων, η Ελληνική Εταιρεία Εμμηνόπαυσης και Ανδρόπαυσης (ΕΛΕΤΕΜ) νομού Λάρισας θα συνεχίσει να πραγματοποιεί ανάλογες δράσεις και στο μέλλον.
More Stories
Στην Κέρκυρα η Χορωδία music Arte Ελασσόνας
Φεστιβάλ Σκόρδου Πλατυκάμπου – Πλήθος κόσμου στις εκδηλώσεις
Νύχτες κινηματογράφου στο Διαχρονικό Μουσείο Λάρισας