Διοικητικό πρόστιμο αξίας 500€, επιβλήθηκε χθες από ανακριτικούς υπαλλήλους της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Βόλου, σε άνδρα ο οποίος δεν διέθετε τα απαραίτητα προληπτικά μέτρα, κατά τη διάρκεια καύσης σε υπολείμματα καλλιεργειών, στην Νέα Αγχίαλο.
Επίσης, επιβλήθηκε διοικητικό πρόστιμο αξίας 500€, σε αλλοδαπό, οποίος επίσης δεν διέθετε τα απαραίτητα προληπτικά μέτρα, κατά τη διάρκεια καύσης σε υπολείμματα καλλιεργειών, στην περιοχή Βότση, του δήμου Αλοννήσου.
www.ertnews.gr
More Stories
Ολοκλήρωση προγράμματος «Αθλητικό Καλοκαίρι 2024»
Δημητριάδας Ιγνάτιος: Το πρόσωπο της γυναίκας είναι ιερό
Δύο νέες νοσηλεύτριες στο Νοσοκομείο Βόλου