Παναθηναϊκός Β’ – Ολυμπιακός Β’ 1-4: Ερυθρόλευκη τεσσάρα στη Λεωφόρο με χατ-τρικ Μπα

23.05.2024 | 17:59

SUPERLEAGUE-2 / 2023-2024 /   -   (  / EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE-2 / 2023-2024 / – ( / EUROKINISSI)
EUROKINISSI SPORTS

Ο Ολυμπιακός Β’ επικράτησε με το εμφατικό 4-1 επί του Παναθηναϊκού Β’ στη Λεωφόρο, με τον Αλγκασίμ Μπα να πετυχαίνει χατ-τρικ. Υποβιβασμένες και οι δύο ομάδες.

Ο Ολυμπιακός Β‘ πήρε μία εμφατική νίκη στη Λεωφόρο κόντρα στην β’ ομάδα του Παναθηναϊκού για την τελευταία αγωνιστική των playouts της Super League 2. Οι ερυθρόλευκοι πήραν τη νίκη με ξέσπασμα στο δεύτερο μέρος, επικρατώντας 4-1.

Το ματς βέβαια δεν είχε βαθμολογική σημασία, καθώς και οι δύο ομάδες, μαζί με τον Γιούχτα, έχουν υποβιβαστεί από τον Β’ όμιλο της δεύτερης κατηγορίας.

Ο Αλγκασίμ Μπα άνοιξε το σκορ στο πρώτο λεπτό του αγώνα, με τον Καλοσκάμη να ισοφαρίζει για τους πράσινους στο 30′. Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος.

Στο 50′ πήρε ξανά προβάδισμα με τον Μπα, με τον Σαπουντζή να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα δύο λεπτά αργότερα. Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Μπα, ο οποίος στο 75′ με εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το χατ-τρικ.

• Παναθηναϊκός Β’ (Αντωνίου): Καρακασίδης, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Καλοσκάμης (75′ Χατζηϊωάννου), Φουρτάδο, Κρυπαράκος, Σαρδέλης (66′ Μαντσίνι), Νταμπίζας, Λάμψιας (75′ Τσεβάς), Καραμπάς (66′ Τουρκοχωρίτης)
  • Ολυμπιακός Β’ (Α. Ιμπαγάσα): Μπότης, Μπα (75′ Βλαχομήτρος), Λάιτνερ (80′ Καράκουτης), Ρέτσος, Μαυρουδής, Μαρίνος, Κατσουλίδης (46’Αργυρίου), Ιμπαγάσα (71′ Πατήρας), Σαπουντζής, Τανούλης, Πινακάς (46′ Σγουρός)