Μεντιλίμπαρ: «Δεν πετύχαμε κάτι σήμερα, όσο περνούσε η ώρα γινόμασταν καλύτεροι»

Νικηφόρο ντεμπούτο για τον Μεντιλίμπαρ στον πάγκο του Ολυμπιακού που επικράτησε στο Καραϊσκάκη με 1-0 της Φερεντσβάρος, με τον Ισπανό να δηλώνει ικανοποιημένος για την προσπάθεια της ομάδας του.

Αναλυτικά όσα δήλωσε στην Cosmote TV:

«Θετικό ότι ξεκινάω με νίκες στις ομάδες μου. Στο β’ ημίχρονο βελτιωθήκαμε, κάναμε ευκαιρίες και βάλαμε γκολ. Στο α’ ημίχρονο η Φερεντσβάρος ήταν πολύ καλά τοποθετημένη στο γήπεδο.

Ευτυχώς μέσα στο ματς βελτιωνόμασταν πολύ. Στα τελευταία λεπτά ήμασταν καλύτεροι του αντιπάλου. Θετικό ότι ήμασταν καλύτεροι όσο περνούσε η ώρα στο ματς.

Παίζουμε στην αντίπαλη έδρα, είναι πλεονέκτημα για τον αντίπαλο. Αν πιστεύουμε ότι με το 1-0 έχουμε πετύχει κάτι, θα είμαστε «γελασμένοι». Θα πρέπει να πάμε να κερδίσουμε εκεί».