«Κάηκε» ο Πειραιάς, μέχρι τις πρώτες πρωϊνές ώρες, από τον κόσμο του Ολυμπιακού που κατέκλυσε τους δρόμους για να πανηγυρίσει την ιστορική ευρωπαϊκή κατάκτηση των «ερυθρολεύκων» στον τελικό του UEFA Europa Conference League.
Καπνογόνα και βεγγαλικά έκαναν τη νύχτα… μέρα, ενώ τα συνθήματα δονούσαν την ατμόσφαιρα. Ειδικά τη στιγμή που οι πρωταθλητές Ευρώπης έφτασαν στο Δημοτικό Θέατρο, λίγο πριν τις 5:00 τα ξημερώματα, προκειμένου να γιορτάσουν όλοι μαζί την πρώτη ευρωπαϊκή κούπα ελληνικής ομάδας.
Ένα Δημοτικό Θέατρο που είχε «ντυθεί» στα κόκκινα για τον θρίαμβο του Ολυμπιακού στο Europa Conference League, με προβολείς να αποτυπώνουν πάνω τους το σήμα των «ερυθρολεύκων». Η βραδιά ήταν μεγάλη για τον κόσμο της ομάδας σε ολόκληρη την Ελλάδα, αλλά την τιμητική του είχε ο Πειραιάς.
Εντυπωσιακά είναι τα πλάνα από ψηλά που δείχνουν τη λαοθάλασσα του Ολυμπιακού να πανηγύριζει τη νίκη:
Τον γύρο του διαδικτύου κάνει και το βίντεο με τον ενθουσιασμό των φιλάθλων τη στιγμή του μαγικού γκολ:
Δεοςς!!!!!!!!!!!!!!!!! #OlympiacosFC pic.twitter.com/fKTOjtCEXQ
— Spyros. ♋🌨️❄️⛈️🪐🏀🔴⚪ (@spyros78043899) May 29, 2024
More Stories
Ολυμπιακοί Αγώνες – Στ. Κασσελάκης: Είμαστε περήφανοι για τους αθλητές μας
AFP: Ασφυξία απ’ τους τουρίστες στο ελληνικό «νησί του Instagram»
Β. Κικίλιας: Η πυρκαγιά στα Καλύβια Θορικού εντοπίστηκε από drone της Πυροσβεστικής και τέθηκε υπό έλεγχο σε 20 λεπτά