Η δεύτερη εθελοντική αιμοδοσία για τη φετινή σχολική χρονιά, πραγματοποιήθηκε στο 1ο ΕΠΑΛ Τυρνάβου, σε συνεργασία με το τμήμα αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας. Η Τράπεζα Αίματος του ΕΠΑΛ Τυρνάβου λειτουργεί από το 2009.
Η διευθύντρια, κ. Ε. Νούλα και οι υπεύθυνοι αιμοδοσίας του σχολείου, Κ. Ζυγούρης και Δ. Σακατζής, ευχαριστούν την ομάδα αιμοδοσίας του Γ.Ν.Λ., Βασιλούδη Μαίρη (γιατρό), Τζωρτζάτο Αναστάσιο (γιατρό), Τασιούλη Βασιλική (νοσηλεύτρια), Αθανασιάδου Γεωργία (νοσηλεύτρια), Μπουζόνα Μαρία (επισκέπτρια υγείας) και τον Καπνιά Μάριο (διασώστη του ΕΚΑΒ), καθώς και τις Μπάντρα Βικτωρία και Μπρεντάνου Πετρούλα (εθελόντριες του Ερυθρού Σταυρού) και συγχαίρουν τους μαθητές, τους γονείς, τους εκπαιδευτικούς, τους αποφοίτους του σχολείου και τους πολίτες του Τυρνάβου, που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του σχολείου και με τη συμμετοχή τους πρόσθεσαν 40 φιάλες αίματος στον κοινό αγώνα που κάνουν όλοι οι εθελοντές αιμοδότες, για να μειώσουν τις υπαρκτές, δυστυχώς, ελλείψεις.
More Stories
Στην Κέρκυρα η Χορωδία music Arte Ελασσόνας
Φεστιβάλ Σκόρδου Πλατυκάμπου – Πλήθος κόσμου στις εκδηλώσεις
Νύχτες κινηματογράφου στο Διαχρονικό Μουσείο Λάρισας