Οριστική διακοπή στο Πανθρακικός – Εθνικός

Δεν θα συνεχιστεί η αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην Κομοτηνή, στο πλαίσιο της 3ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος, με το παιχνίδι να σταματά λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου και πλέον να φανεί το ποια θα είναι η τύχη του.

Τραγικά πράγματα συνέβησαν στο παιχνίδι του Πανθρακικού με τον Εθνικό, καθώς μία μεγάλη ένταση, που δημιουργήθηκε στο 44ο λεπτό, έφερε την διακοπή του παιχνιδιού και μετά από αρκετή ώρα αναμονής, η οριστική απόφαση του διαιτητή, αναφέρει πως το ματς δεν θα συνεχιστεί.

Μετά τον τραυματισμό του Βαγγέλη Παπαγγελή, ο οποίος μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο, έπειτα από χτύπημα που δέχθηκε από παράγοντα του Πανθρακικού, ο Εθνικός αρνήθηκε να βγει στον αγωνιστικό χώρο κι ενώ το σκορ ήταν στο 1-0 υπέρ του.//ΜΠ.