Νίκη… ανάσα για την Τορίνο

Η “γκρανάτα” επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα… ξεσπώντας με 3-0 επί της Αταλάντα στο ματς που έριξε την “αυλαία” της 14ης αγωνιστικής της Serie A.

Η 14η “στροφή” του ιταλικού πρωταθλήματος ολοκληρώθηκε σήμερα (04/12) με την εύκολη, όπως αποδείχθηκε, επικράτηση της Τορίνο με 3-0 επί της Αταλάντα στο “Ολίμπικο ντι Τορίνο”.

Πλέον, η “γκρανάτα” ανέβηκε στους 20 βαθμούς και την 8η θέση, σε αντίθεση με τους “μπεργκαμάσκι” που έμειναν στους 19 βαθμούς και δείχνουν να… έμειναν στα επινίκια της ευρωπαϊκής τους πρόκρισης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Τορίνο ήταν άκρως αποτελεσματική σήμερα και τις ευκαιρίες της τις μετέτρεπε σε γκολ. Στο 22ο λεπτό, προηγήθηκε με γκολ του Ζαπάτα, ενώ στο δεύτερο μέρος, ο Σανάμπρια στο 56′, διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων από την “άσπρη βούλα”. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Ζαπάτα, ο οποίος σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.