Διακρίσεις του Α.Σ. Δίας Λάρισας στο Πανελλήνιο Κύπελλο Taek Won Do

Με την συμμετοχή 1600 αθλητών απ’ όλη την Ελλάδα, διοργανώθηκε το Πανελλήνιο Κύπελλο «Βόλαρης Γ.» στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας (Σ.Ε.Φ.) στον Πειραιά. Ο Σύλλογος “Α.Σ. ΔΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ” συμμετείχε με δυο αθλητές όπου κατέκτησε μια 5η θέση και μια 9η θέση.

Αναλυτικά ο Δημ. Μαλάκος αγωνίσθηκε στα -41 κιλά Παίδων και
κατέκτησε την 9η θέση, κερδίζοντας τον πρώτο αγώνα 2-0 στους γύρους, ενώ στον επόμενο αγώνα για μια θέση στην 5αδα ηττήθηκε 2-1 στους γύρους από τον Κυπελλούχο Ελλάδος το 2022 και το 2023, μετά από ένα δυνατό και ανατρεπτικό παιχνίδι. Ο Οδ. Κωστίδης αγωνίσθηκε στα -61κιλά Παίδων όπου μετά από 2 νίκες στους πρώτους αγώνες με διαφορά πόντων (2-0 και 2-0 με υπεροχή γύρων), ηττήθηκε στον αγώνα πριν τα μετάλλια μετά από ένα δυνατό παιχνίδι. Το Δ.Σ. συγχαίρει τους αθλητές για την προσπάθεια τους, τους γονείς που στηρίζουν κάθε προσπάθεια στον δρόμο του πρωταθλητισμού και τον προπονητή του Συλλόγου κ. Χ. Ζεϊμπέκη.