Δεν δυσκολεύτηκε ο Απόλλων απέναντι στο Λάυριο

Το σύνολο της Πάτρας επικράτησε με 88-77 της ομάδας του Κώστα Μέξα σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στη κεντρική σάλα του Αθλητικού Κέντρου του Συλλόγου στην Περιβόλα. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για την ομάδα του Νίκου Βετούλα στην περίοδο της προετοιμασίας.

Τη νίκη με 88-77 πήρε ο Απόλλων Πατρών σε εντός έδρας φιλικό που έδωσε με αντίπαλο το Λαύριο.

Νίκος Βετούλας και Κώστας Μέξας αποκόμισαν χρήσιμα συμπεράσματα για να δουλέψουν το επόμενο χρονικό διάστημα στο πλαίσιο της προσπάθειας για την δημιουργία συνοχής και “χημείας” στις ομάδες τους.

Ο Απόλλων έδειξε καλό πρόσωπο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ενώ στο ημίχρονο προηγούταν με 51-37.

Δεν αγωνίστηκε λόγω ενός μικρού προβλήματος υγείας ο Όσμπορν για την ομάδα της Πάτρας ενώ για το σύνολο του Λαυρίου ήταν απών για προληπτικούς λόγους από το σημερινό (09/09) φιλικό ήταν ο Θοδωρής Ζάρας.

Την Κυριακή (10/09) το Λαύριο θα έχει ρεπό και από τη Δευτέρα επιστρέφει στις προπονήσεις στο κλειστό γυμναστήριο της Κερατέας. Επόμενος αγώνας για το Λαύριο είναι την προσεχή Τετάρτη (13/09) στο ΔΑΚ Γλυφάδας με αντίπαλο την Καρδίτσα.//ΓΓ