Την τελευταία του πνοή άφησε σε ηλικία 93 ετών ο Χρήστος Λέντζος, δημιουργός του πιο διάσημου φραπέ στην Ελλάδα. Το μαγαζί ξεκίνησε ως ζαχαροπλαστείο το 1964 και βρισκόταν στην οδό Ευτυχίδου.
Ο φραπές του «Λέντζου» έγινε θρύλος, με τη συνταγή της επιτυχίας να παραμένει επτασφράγιστο μυστικό για πολλά χρόνια και τον «μύθο» να μιλάει για κρέμες γάλακτος και μπέικιν πάουντερ που περιείχε.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Η είδηση του θανάτου αναρτήθηκε στο Facebook, στο γκρουπ «Το Παγκράτι μας».
More Stories
Παρίσι 2024 (Πάλη): Έγραψε ιστορία ο Μιχαΐν Λόπες – Έγινε ο πρώτος αθλητής με 5 σερί Ολυμπιακά χρυσά
Εντοπίστηκαν και ξεριζώθηκαν 24 φυτείες κάνναβης στην Κρήτη
Παρίσι 2024: Δεν είχε… αντίπαλο η Γκάμπριελ Τόμας στον τελικό των 200μ.