Τα όμορφα κάλαντα της πρωτοχρονιάς έψαλε η Δημοτική Φιλαρμονική Τρικάλων στον Δήμαρχο Τρικκαίων Νίκο Σακκά, την Παρασκευή 29 Δεκεμβρίου 2023. Με την υπεύθυνη μαέστρο κ. Μαίρη Μητσοπούλου τα μέλη της Φιλαρμονικής παιάνισαν τραγούδια και κάλαντα των ημερών στους δρόμους των Τρικάλων και μπροστά από το Δημαρχείο τους υποδέχθηκε ο κ. Σακκάς. Μαζί με τον ορκισθέντα Δημοτικό Σύμβουλο Θωμά Μερτσιώτη άκουσαν τα κάλαντα, με τον κ. Σακκά να απευθύνει ολόθερμες ευχές στα μέλη της Φιλαρμονικής για το νέο έτος.
More Stories
Πρωτοβουλία Β. Κόκκαλη για σύγκλιση της Επιτροπής Παραγωγής και Εμπορίου της Βουλής για τις αποζημιώσεις του ΕΛΓΑ
Πυρκαγιά στο Παλαιόκαστρο Λάρισας – ertnews.gr
Πανώλη στα αιγοπρόβατα: 230.000 ζώα έχουν ελεγχθεί και 7.000 έχουν θανατωθεί στη Θεσσαλία – Συνεχίζονται οι έλεγχοι