Την ερχόμενη Παρασκευή (29/12), στον Άγιο Δημήτριο Θεσσαλονίκης, πρόκειται να τελεστεί η κηδεία του αστυνομικού, Γιώργου Λυγγερίδη, ο οποίος έχασε σήμερα τη μάχη με τη ζωή εξαιτίας της ναυτικής φωτοβολίδας που δέχθηκε κατά τη διάρκεια των επεισοδίων στο κλειστό γήπεδο «Μελίνα Μερκούρη» στου Ρέντη. Θα ταφεί στο κοιμητήριο της Θέρμης.
Ο άτυχος υπαρχιφύλακας των ΜΑΤ νοσηλευόταν στη ΜΕΘ του Γενικού Κρατικού Νίκαιας από τις 7 Δεκεμβρίου. Σύμφωνα με πληροφορίες, τις τελευταίες ημέρες η υγεία του ηλικίας 31 ετών αστυνομικού είχε επιδεινωθεί ενώ ήταν εγκεφαλικά νεκρός.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
More Stories
Ηλέκτρα: Στα γυρίσματα του ερωτικού δράματος εποχής που συνεχίζει και δεύτερη σεζόν
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς απαντά για τις στιγμές έντασης στο γήπεδο και τα πολυσυζητημένα post στο Twitter
Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στην Αττική Οδό για εργασίες συντήρησης