AUSTRALIAN OPEN
![Ο Στέφανος με τον Πέτρο Τσιτσιπάς στο Davis Cup](https://www.sport24.gr/img/2054/10203785/303000/we480/480/tsitsipas1.jpg)
INTIME
Οι Στέφανος και Πέτρος Τσιτσιπάς θα αγωνιστούν στο διπλό ανδρών του Australian Open, όπως ανακοίνωσαν οι διοργανωτές. Αναπληρωματική η Δέσποινα Παπαμιχαήλ στο διπλό γυναικών.
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αγωνιστεί και στο διπλό του Australian Open όπως ανακοινώθηκε από τους διοργανωτές την Πέμπτη.
Το νο6 του κόσμου θα λάβει μέρος με παρτενέρ τον αδερφό του, Πέτρο Τσιτσιπά, με τον οποίο πέρυσι στη Μελβούρνη πήραν την πρώτη νίκη τους σε αγώνα Grand Slam.
Τα αδέρφια Τσιτσιπά βρίσκονται στην 32η θέση του ταμπλό.
Η Ελλάδα ενδέχεται να έχει εκπρόσωπο στο διπλό και των γυναικών, αλλά με μία υποσημείωση. Η Δέσποινα Παπαμιχαήλ με την Βρετανή Αλίσια Μπαρνέτ βρίσκονται στην 4η θέση των αναπληρωματικών και σε περίπτωση που αποσυρθούν τέσσερα ζευγάρια του ταμπλό, θα συμμετάσχουν στο Grand Slam.
More Stories
H Red Bull κρατά τον Πέρεζ και μετά το καλοκαίρι
Ο Γιάρεμτσουκ φόρεσε τα ερυθρόλευκα
Η απόλυτη ανάλυση της δεύτερης αντιπάλου της Εθνικής ομάδας