Από αστυνομικούς των Ομάδων Ελέγχου & Πρόληψης Τροχαίων Ατυχημάτων (Ο.Ε.Π.Τ.Α) της Διεύθυνσης Τροχαίας Αττικής συνελήφθη 20χρονος οδηγός, ο οποίος κινούνταν με ταχύτητα πέραν του επιτρεπομένου ορίου και συγκεκριμένα με 199 χλμ/ώρα επί της Λ. Σχιστού, στην περιοχή του Δήμου Κερατσινίου-Δραπετσώνας, όπου το όριο είναι 50 χλμ.
Κατά τον διενεργηθέντα τροχονομικό έλεγχο, το πρωί της παραμονής της Πρωτοχρονιάς, διαπιστώθηκε ότι το εν λόγω όχημα στερούνταν Δελτίου Τεχνικού Ελέγχου (Κ.Τ.Ε.Ο.).
Στον οδηγό του εν λόγω οχήματος επιβλήθηκαν οι προβλεπόμενες διοικητικές κυρώσεις, ενώ σε βάρος του σχηματίσθηκε δικογραφία για επικίνδυνη οδήγηση. Ο συλληφθείς οδηγήθηκε στον κ. Εισαγγελέα Πρωτοδικών Πειραιώς.
More Stories
Σπ. Καπράλος στο ΕΡΤNews: Η συγνώμη των διοργανωτών μας ικανοποιεί – Οι Ολυμπιακοί αγώνες της Αθήνας έχουν μείνει στις καρδιές όλων
Β. Κικίλιας: Οι αλλαγές που έφεραν την άμεση αντιμετώπιση των φετινών πυρκαγιών
Συνελήφθη 54χρονος που πουλούσε πακέτα σύνδεσης κινητής τηλεφωνίας σε εγκληματίες