Δεν κατάφερε τελικά, να ολοκληρώσει το ταξίδι του και να φτάσει στον προορισμό του, που ήταν το λιμάνι της Σκιάθου, το Ε/Γ-Ο/Γ πλοίο SuperStar της Seajets, στο μοναδικό δρομολόγιο που είχε προγραμματιστεί για σήμερα, λόγω των θυελλωδών ανέμων.
Το πλοίο, αν και έφτασε κοντά στην Σκιάθο, δεν κατάφερε να προσεγγίσει και για την ασφάλεια των επιβατών, αποφασίστηκε να επιστρέψει στο λιμάνι του Βόλου.
www.ertnews.gr
More Stories
Βόλος: Σε πορτοκαλί συναγερμό οι Σποράδες για πυρκαγιά- Σε ετοιμότητα η Πολιτική Προστασία
Σκιάθος-Αλιευτικός τουρισμός: Μία ξεχωριστή εμπειρία για τους τουρίστες
Αλόννησος: Ξυλοδαρμός 19χρονου Ιταλού απο ομάδα ντόπιων νεαρών