Σε ρινγκ μετατράπηκε η αυλή ενός Γυμνασίου της Κυψέλης το μεσημέρι της Τετάρτης, 13 Δεκεμβρίου.
Όλα συνέβησαν όταν τρεις ανήλικοι ηλικίας 15, 16 και 17 ετών, αιγυπτιακής καταγωγής, πήγαν στο σχολείο και πιάστηκαν στα χέρια με πέντε μαθητές. Η κατάσταση ξέφυγε καθώς ο ένας από τους Αιγύπτιους χτύπησε με ένα ξύλο στο κεφάλι έναν 13χρονο μαθητή.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Στο σημείο κλήθηκε η αστυνομία και τελικά συνέλαβε τους τρεις Αιγύπτιους.
Σύμφωνα με πληροφορίες, τα θύματα φέρονται να είπαν ότι ήρθαν στα χέρια διότι οι συλληφθέντες προσπάθησαν να θωπεύσουν μια 12χρονη συμμαθήτρια τους και θέλησαν να την προστατεύσουν.
Σε βάρος των τριών ανηλίκων σχηματίστηκε δικογραφία και παραπέμφθηκαν: ο πρώτος για βαριά σκοπούμενη σωματική βλάβη, οπλοφορία και οπλοχρησία, ο δεύτερος για προσβολή γενετήσιας αξιοπρέπειας, ενώ ο τρίτος εν τέλει αφέθηκε ελεύθερος.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
More Stories
Εμπρησμός η φωτιά στην Άνω Γλυφάδα – Συνελήφθησαν δύο νεαροί
Φωτιά στα Καλύβια Θωρικού – Zougla
Συγκινούν οι εικόνες με τους ήρωες πυροσβέστες