Κινητοποίηση πραγματοποίησε το Συνδικάτο Επισιτισμού Τουρισμού Ξενοδοχείων Αττικής, όπως αναφέρει το ΠΑΜΕ σε ανακοίνωσή του, «έξω από το ξενοδοχείο “Grand Hyatt”, ένα από τα μεγαλύτερα ξενοδοχεία της Αθήνας, ενάντια στις μαζικές απολύσεις, για να γυρίσουν οι εργαζόμενοι στις δουλειές τους».
Επίσης δώρα για τα παιδιά των εργαζομένων της ΛΑΡΚΟ παρέδωσε αντιπροσωπεία της Γραμματείας του ΠΑΜΕ στο Σωματείο Εργαζομένων του εργοστασίου στη Λάρυμνα, εκφράζοντας και με αυτό τον τρόπο «την αλληλεγγύη των συνδικάτων στον πολύμηνο αγώνα των εργατών της ΛΑΡΚΟ για να παραμείνουν στη δουλειά, να ξανά πάρουν μπρος οι μηχανές του εργοστασίου και να μην ερημώσει η περιοχή».
Δήλωση Παναγιώτη Πολίτη, προέδρου του Σωματείου Εργαζομένων στο εργοστάσιο της ΛΑΡΚΟ στη Λάρυμνα:
More Stories
Γ. Γεραπετρίτης για Κάσο: Δεν υπήρξε καμία απολύτως υποχώρηση από την ελληνική πλευρά – Ουδέποτε υπήρξε αναγνώριση κυριαρχικών δικαιωμάτων της Τουρκίας
Φωτιά σε δασική έκταση στην Εύβοια, μήνυμα του 112 για Πετριές και Αλιβέρι
Εξάρθρωση μεγάλης σπείρας διακίνησης ναρκωτικών στη Μύκονο – Έκαναν και delivery, είχαν εκδόσει τιμοκατάλογο