ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
![Ο Προμηθέας δίνει το όνομα του Ανδρέα Μελιγδή στο κεντρικό γήπεδο του "Promitheas Park"](https://www.sport24.gr/img/1391/10238681/832000/we480/480/promitheas.jpg)
PROMITHEAS BC OFFICIAL WEBSITE
Ο Προμηθέας Πάτρας τιμά τη μνήμη του Ανδρέα Μελιγδή και δίνει το όνομά του στο κεντρικό γήπεδο του “Promitheas Park”.
Ο Ανδρέας Μελιγδής αποτέλεσε επί σειρά ετών επικεφαλής της Ακαδημίας του Προμηθέα και η ομάδα της Πάτρας τιμά τη μνήμη του, δίνοντας στο κεντρικό γήπεδο του “Promitheas Park” το όνομά του.
Η εκδήλωση είναι προγραμματισμένη για την Πέμπτη (4/1, 19:30) και είναι ανοικτή για το κοινό.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
“Ο Οργανισμός του Προμηθέα Πάτρας θα τιμήσει την Πέμπτη 4/1/24 και ώρα 19:30 την μνήμη του Ανδρέα Μελιγδή δίνοντας το όνομα του στο κεντρικό γήπεδο του Promitheas Park ως ελάχιστο φόρο τιμής αλλά και ως μια διαρκή υπενθύμιση και ανάδειξη των αξιών και των αρχών που αυτός αντιπροσώπευε.
Ο Ανδρέας αποτέλεσε επί σειρά ετών επικεφαλής της Ακαδημίας του Προμηθέα Πάτρας και ήταν εκ των πρωτεργατών της δημιουργίας της Ακαδημίας του συλλόγου και υπήρξε ο στυλοβάτης της ανάπτυξής της.
Στην εκδήλωση έχουν προσκληθεί οι τοπικοί φορείς και σωματεία, ενώ σημαντική θα είναι και η παρουσία των φίλων της ομάδας μας σε μια εκδήλωση ανοιχτή προς το κοινό”.
More Stories
Κάνει δικό της τον Έλιαν Σόσα από την Μπόκα, σύμφωνα με Αργεντινό δημοσιογράφο
Το NBA (ξανα)έρχεται στην Ευρώπη και απειλεί την EuroLeague που παίρνει τα μέτρα της
‘Ποιος ξέρει για το Λος Άντζελες; Μπορεί εκεί να είναι η πρώτη θέση’