Χωρίς την υποστήριξη των φίλων του θα αγωνιστεί ο ΠΑΟΚ στο Ηράκλειο της Κρήτης, όπου θα φιλοξενηθεί από τον ΟΦΗ.
Συγκεκριμένα: «Από τη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Κρήτης ανακοινώνεται ότι σύμφωνα με Απόφαση που εκδόθηκε από το Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού, απαγορεύεται η οργανωμένη και μεμονωμένη μετακίνηση των φιλάθλων της Π.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. κατά τη διεξαγωγή του ποδοσφαιρικού αγώνα της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της SUPER LEAGUE 1, ο οποίος θα διεξαχθεί την Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 20.00 στο Γήπεδο Ποδοσφαίρου “Θ.Βαρδινογιάννης” Ηρακλείου μεταξύ των ομάδων “Π.Α.Ε. Ο.Φ.Η. 1925 – Π.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ.”, για σοβαρούς λόγους διαφύλαξης της δημόσιας τάξης και ασφάλειας.
Σημειώνεται ότι περιμετρικά της αθλητικής εγκατάστασης θα αναπτυχθούν αστυνομικές δυνάμεις για την πραγματοποίηση αυστηρών προελέγχων».
More Stories
Έκρηξη σε έκθεση αυτοκίνητων στη Νέα Ερυθραία – Ζημιές στην τζαμαρία και σε δύο αυτοκίνητα
Εορτολόγιο: Ποιοι γιορτάζουν σήμερα 16 Αυγούστου
Πλιάτσικο στα καμμένα της βορειοανατολικής Αττικής: Δέκα προσαγωγές και μία σύλληψη