Sporades Tv News

Η ενημέρωση απο τις Βόρειες Σποράδες SporadesNew SporadesTv

Ζευγάρωσε τις νίκες του επί της Βαλτσέα ο ΠΑΟΚ

Ο Ιταλός τεχνικός μοίρασε σε πολλούς παίκτες τον χρόνο συμμετοχής, ενώ δεν χρησιμοποίησε τους Ντεβόντε Άπσον και Σέντρικ Χέντερσον. Αρκετές απουσίες, πάντως, είχε και η Βαλτσέα, που έπαιξε τρίτο φιλικό σε ισάριθμες ημέρες.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με τους Κατσίβελη, Παπαδάκη, Μπάρτλεϊ, Ιατρίδη και Φόρεστερ και προηγήθηκε 25-17 στο πρώτο δεκάλεπτο, έφτασε τη διαφορά στους 18 (44-26) στα μέσα της δεύτερης περιόδου (15’) και διεύρυνε το προβάδισμά του στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (56-31). Η κατάσταση παρέμεινε ίδια στην τρίτη περίοδο με τον ΠΑΟΚ να διατηρεί το προβάδισμα και τη διαφορά στα ίδια επίπεδα (78-53).

Η Βαλτσέα ξεκίνησε με σερί 5-14 το τέταρτο δεκάλεπτο και μείωσε 83-67 (34’), αλλά ο ΠΑΟΚ πήρε ξανά τον έλεγχο και μετά το τάιμ άουτ του Κανσελιέρι, έφερε και πάλι τη διαφορά στα ίδια επίπεδα, διευρύνοντάς την στο τέλος του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 25-17, 56-31, 78-53, 103-74

ΠΑΟΚ mateco: Λέφας 4, Φόρεστερ 22, Ιατρίδης 5, Περσίδης 12 (2), Κατσίβελης 5 (1), Σκουλαριώτης, Παπαδάκης 14 (3), Μπάρτλεϊ 15 (1), Μανθόπουλος 5 (1), Ρέινολντς 11 (1), Κρόιζερ 4, Στανόγεβιτς 6 (2).
Βαλτσέα: Blidaru 17 (3), Hurdubelea 3 (1), Rotaru 6 (2), Barnes 7 (1), Olisemeka, Sabin 18 (2), Ciriperou 5, Cuica 10 (1), Uta 8.//ΔΜ