Sporades Tv News

Η ενημέρωση απο τις Βόρειες Σποράδες SporadesNew SporadesTv

LA LIGA

26.05.2024 | 19:46

Θέλτα - Βαλένθια 2-2: Ο Δουβίκας έκλεισε με γκολ τη σεζόν στην ισοπαλία με τις νυχτερίδες

X

Ο Τάσος Δουβίκας σκόραρε στην ισοπαλία της Θέλτα με τη Βαλένθια 2-2 και έκλεισε ιδανικά τη σεζόν με την ομάδα του Βίγκο.

Η Θέλτα του Τάσου Δουβίκα έκλεισε με ισοπαλία τη σεζόν, καθώς πήρε έναν βαθμό στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Βαλένθια (2-2), με τον Έλληνα φορ να πετυχαίνει γκολ.

Οι νυχτερίδες άνοιξαν το σκορ με αυτογκόλ του Ντομίνγκες στο 5′, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους. Η Θέλτα ισοφάρισε με πέναλτι του Ιάγκο Άσπας στο 49ο λεπτό. Ο Μάρι με νέο πέναλτι έκανε το 2-1 και δύο λεπτά μετά ο Δουβίκας ισοφάρισε για το 2-2.

Ο 24χρονος φορ έκλεισε τη σεζόν με 13 γκολ στη σεζόν, έχοντας επτά στο πρωτάθλημα και έξι στο Κύπελλο.

Τα αποτελέσματα της 38ης αγωνιστικής

• Ζιρόνα – Γρανάδα 7-0 (30′ Έρικ Γκαρθία, 33′ 54′ Τσιγκάνκοφ, 44′ πεν. 75′ 90′ πεν. Ντόβμπικ, 78′ Στουάνι)
  • Οσασούνα – Βιγιαρεάλ 1-1 (30′ Μπούντιμιρ / 57′ Μοράλες)
  • Ρεάλ Σοσιεδάδ – Ατλέτικο 0-2 (9′ Λίνο, 90+3′ Ρεϊνίλντο)
  • Αλμερία – Κάντιθ 6-1 (48′ Μελέρο, 51′ 86′ Αρίμπας, 57′ αυτ. Θαλδούα, 65′ 71′ Σουάρες / 30′ Οκάμπο)
  • Ράγιο Βαγεκάνο – Αθλέτικ 0-1 (67′ Νίκο Γουίλιαμς)
  • Ρεάλ – Μπέτις 0-0
  • Χετάφε – Μαγιόρκα 1-2 (48′ Άλβαρες / 90′ Μουρίκι, 90+3′ Μαφέο)
  • Θέλτα – Βαλένθια 2-2 (49′ πεν. Άσπας, 62′ Δουβίκας / 5′ αυτ. Ντομίνγκες, 60′ πεν. Μάρι)
  • Λας Πάλμας – Αλαβές 1-1 (71′ Καρδόνα / 33′ πεν. Σιμεόνε)
  • Σεβίλλη – Μπαρτσελόνα 0-0