Η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού πραγματοποιεί εξαιρετική πορεία στο εφετινό UEFA Youth League. Στη φάση των πλέι οφ της διοργάνωσης οι νεαροί «ερυθρόλευκοι» κληρώθηκαν με την Ίντερ, έχοντας προηγουμένως αποκλείσει μια άλλη ιταλική ομάδα, τη Λέτσε.
Ο τεχνικός της πειραϊκής ομάδας, Σωτήρης Συλαϊδόπουλος, σχολίασε την κλήρωση και δήλωσε πως άπαντες στο σύλλογο είναι «περήφανοι που βρισκόμαστε ανάμεσα σε αυτές τις ομάδες και σε αυτήν τη φάση του θεσμού, κάτι που βάσει των εμφανίσεών μας δικαιούμαστε».
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Ο Έλληνας τεχνικός σημείωσε πως «όποια ομάδα και να αντιμετωπίζαμε θα ήταν δύσκολη και υψηλού επιπέδου και το ίδιο ισχύει για την Ίντερ, μια παραδοσιακά πολύ καλή ομάδα που αυτήν τη στιγμή είναι πρώτη στο ιταλικό πρωτάθλημα».
Όσο για τον στόχο; «Για εμάς είναι μια τεράστια πρόκληση και θέλουμε και σε αυτήν την πιο δύσκολη δοκιμασία να φανούμε το ίδιο ανταγωνιστικοί με τα προηγούμενα παιχνίδια που παίξαμε, με στόχο να διεκδικήσουμε την πρόκριση και να συνεχίσουμε στην επόμενη φάση».
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
More Stories
Παρίσι 2024 (3.000μ. στιπλ με εμπόδια): Σοκαριστικός τραυματισμός για τον Λαμέκα Γκίρμα, αποχώρησε από το γήπεδο με φορείο
Παρίσι 2024: Οι ελληνικές συμμετοχές της 13ης ημέρας (08/08)
Παναθηναϊκός: Χάνει τον πρώτο αγώνα με τον Άγιαξ ο Βαγιαννίδης