Επίσκεψη δημάρχου Τρικκαίων Ν. Σακκά
Το ιστορικό 4ο Δημοτικό Σχολείο Τρικάλων επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Τρικκαίων Νίκος Σακκάς. Την Παρασκευή 31 Μαΐου 2024 και λίγες ώρες πριν την εκδήλωση για τα 150 χρόνια λειτουργίας του σχολείου, ο κ. Σακκάς συναντήθηκε με τον Διευθυντή κ. Νίκο Στάμο.
![Τρίκαλα: 150 χρόνια λειτουργίας συμπληρώνει το ιστορικό 4ο Δημοτικό Σχολείο](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2024/05/4-DIMOTIKO5-1024x768.jpg)
Συζητήθηκαν θέματα υποδομών και λειτουργίας του σχολείου, που λειτουργεί σε ένα ιστορικό κτήριο. Ταυτοχρόνως ο κ. Σακκάς διαπίστωσε την πρόοδο των εργασιών για το έργο της ανάπλασης της – κοινής με τον ΙΝ Παναγίας Επίσκεψης – πλατείας. Μια ανάπλαση που έχει σχεδόν ολοκληρωθεί ως προς την πλακόστρωση της πλατείας με τον κυβόλιθο, διευκολύνοντας πιστούς και εκπαιδευτική κοινότητα, ενώ υπολείπονται οι πρόσθετες παρεμβάσεις.
More Stories
Στην Κέρκυρα η Χορωδία music Arte Ελασσόνας
Φεστιβάλ Σκόρδου Πλατυκάμπου – Πλήθος κόσμου στις εκδηλώσεις
Νύχτες κινηματογράφου στο Διαχρονικό Μουσείο Λάρισας