Το απόλυτο φιάσκο: Μετά από δύο ώρες ακυρώθηκε από το VAR το γκολ της Αργεντινής – Οι ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο για τρία λεπτά!

Το απόλυτο φιάσκο στην… πρεμιέρα του τουρνουά ποδοσφαίρου ανδρών των Ολυμπιακών Αγώνων!

Η Αργεντινή είχε καταφέρει να ισοφαρίσει σε μια επεισοδιακή φάση στο 16ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μεδίνα και ακολούθησε… χάος! Οι παίκτες της «αλμπισελέστε» έφυγαν στα αποδυτήρια μετά από είσοδο Μαροκινών οι οποίοι πραγματοποίησαν επεισόδια, ενώ άπαντες θεώρησαν πως ο αγώνας έληξε με σκορ 2-2. Όχι, όμως, και ο διαιτητής!

Το ματς όπως αναφερόταν αρχικά είχε λήξει, αλλά ο διαιτητής επέμενε να συνεχιστεί το ματς. Οι δύο ομάδες το αρνήθηκαν, η διοργανώτρια αρχή επέμενε να λήξει ο αγώνας, αλλά ο ρέφερι δεν άλλαξε απόφαση και ενημέρωσε μετά από σχεδόν δύο ώρες πως θα συνεχιστεί ο αγώνας.

Μάλιστα το γκολ ακυρώθηκε από το VAR και οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο για τρία λεπτά, με το Μαρόκο να πανηγυρίζει μία …τρελή νίκη στην επεισοδιακή πρεμιέρα του ολυμπιακού τουρνουά ποδοσφαίρου.