CHAMPIONS LEAGUE

13.08.2024 | 23:29

Ο Λουτσέσκου
EUROKINISSI SPORTS

Οι δηλώσεις του Ράζβαν Λουτσέσκου μετά τον αποκλεισμό του ΠΑΟΚ από τη Μάλμε στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League.

Ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα με 4-3 στην Τούμπα από την Μάλμε στην παράταση και αποκλείστηκε από τα playoffs του Champions League.

Στις δηλώσεις του μετά τον αγώνα, ο Ράζβαν Λουτσέσκου εμφανίστηκε απογοητευμένος από τον αποκλεισμό τονίζοντας πως η ομάδα του θα έπρεπε να είχε δείξει μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση στο φινάλε του παιχνιδιού.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της NOVA:

“Χάσαμε την πρόκριση από δικά μας λάθη, δεν γίνεται να κάνουμε αυτά τα λάθη, να δεχόμαστε τέσσερα γκολ. Όμως το ποδόσφαιρο καθορίζεται από τα λάθη. Νομίζω ότι έπρεπε να έχουμε περισσότερη αυτοπεποίθηση στο τέλος του αγώνα. Μας έλειψαν δέκα δευτερόλεπτα για να τελειώσει το παιχνίδι. Γενικά όμως νομίζω από την εικόνα που είχαμε αξίζαμε μια καθαρή νίκη και την πρόκριση. Στα 95 λεπτά έπρεπε να τελειώσουμε το παιχνίδι. Δυστυχώς για την ομάδα και τους φιλάθλους μας δεν καταφέραμε να προχωρήσουμε στην επόμενη φάση. Ίσως θα έπρεπε να έχουμε καλύτερη διαχείριση στο τέλος. Πρέπει να σηκωθούμε, πρέπει να συνεχίσουμε. Είχαμε μια μεγάλη ευκαιρία να παίξουμε στο Champions League”.