Χιλιάδες θαυμαστές της Taylor Swift (Τέιλορ Σουίφτ) κατάφεραν να παρακολουθήσουν τη συναυλία της στο Μόναχο αφού αναρριχήθηκαν σε λόφο κοντά στον συναυλιακό χώρο.
Παρά τη ζέστη, με τη θερμοκρασία να φτάνει τους 31 βαθμούς Κελσίου, κατέλαβαν θέσεις στον λόφο, ώρες πριν από την έναρξη της συναυλίας, τα εισιτήρια για την οποία είχαν εξαντληθεί.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Σύμφωνα με εκτιμήσεις της αστυνομίας, περίπου 25.000 θαυμάστριες και θαυμαστές της Taylor Swift (Swifties) παρακολούθησαν από απόσταση τη συναυλία της στο Ολυμπιακό Στάδιο (Olympiastadion).
WATCH: Thousands of fans watched Taylor Swift’s concert from a hill outside the Olympic Stadium in Munich where the US superstar performed one of her last Eras Tour shows in Germany. pic.twitter.com/bxHKhdqPKS
— DW News (@dwnews) July 28, 2024
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Αντί να αποθαρρύνει τη δωρεάν παρακολούθηση, ο διοργανωτής της συναυλίας μοίρασε νερό και κουβέρτες έκτακτης ανάγκης σε όσους περίμεναν για να προστατευτούν από τον ήλιο, σύμφωνα με το dpa.
Η τραγουδίστρια έκανε αναφορά σε όσους δεν κατάφεραν να βρουν εισιτήριο. «Έχουμε ανθρώπους έξω από το στάδιο, χιλιάδες άνθρωποι ακούν από το πάρκο» είπε.
Η συναυλία της Κυριακής ήταν η τελευταία της Αμερικανίδας τραγουδίστριας στη Γερμανία στο πλαίσιο της περιοδείας της «The Eras Tour». Προς το τέλος της συναυλίας άρχισε να βρέχει και η τραγουδίστρια ερμήνευσε το τελευταίο τραγούδι «Karma» χορεύοντας στη βροχή.
Η Taylor Swift θα δώσει τρεις συναυλίες στην πρωτεύουσα της Πολωνίας, Βαρσοβία, από την Πέμπτη έως το Σάββατο.
More Stories
Θεσσαλονίκη: Νεκρός 18χρονος σε τροχαίο δυστύχημα στη Σουρωτή
«A Bola»: «Ο Αλαφούζος αρνείται να συναντήσει τον Ιωαννίδη για τη μεταγραφή του»
Σταϊκούρας: 211 νέα λεωφορεία σε περιαστικές γραμμές της Αττικής