Σε συνάντηση του Συλλόγου Ιδιοκτητών Συνεργείων Αυτοκινήτων και Μοτοσυκλέτας Νομού Μαγνησίας με τον υφυπουργό Κλιματικής Κρίσης και Πολιτικής Προστασίας, Χρήστο Τριαντόπουλο, συζητήθηκαν τα σοβαρά προβλήματα καθώς και τα εμπόδια που δημιουργήθηκαν στις επιχειρήσεις – μέλη του κλάδου που επλήγησαν, μετά τις καταστροφικές πλημμύρες του Σεπτεμβρίου του 2023, κάνοντας εκτενή αναφορά σε αυτά.
Υπήρξε εποικοδομητικός διάλογος, εκφράστηκαν απόψεις και κατατέθηκαν προτάσεις και από τις δύο πλευρές. Ο Υφυπουργός ενημέρωσε τα μέλη του ΔΣ για όλες τις ενέργειες που έχει ήδη δρομολογήσει.
Ο Σ.Ι.Σ.Α.Μ. ευχαριστεί τον Υφυπουργό, κ. Τριαντόπουλο Χρήστο, για το χρόνο που διέθεσε και για το ειλικρινές ενδιαφέρον του, ενώ και οι δύο πλευρές συμφώνησαν να διατηρήσουν συνεχή επικοινωνία για τη διασφάλιση των θεμάτων που απασχολούν τον κλάδο και άπτονται της αρμοδιότητας του Υφυπουργού.
www.ertnews.gr
More Stories
Άνω Λεχώνια – καταγγελία κατοίκου: Σε κοινή θέα δέρματα αγριογούρουνων σε σήψη
Κ. Καραγεωργίου: Η καρδιά του τουρισμού αθλητικής αναψυχής χτυπάει στο Χορευτό
Βόλος: Ανακάμπτει ο τουρισμός στο φιλόξενο Πήλιο μετά τον Daniel