Με τριήμερη αποστολή στην Κέρκυρα ολοκληρώνει την φετινή πλούσια καλλιτεχνική της δραστηριότητα η Μικτή Χορωδία “musicArte” του Μουσικού Συλλόγου Ελασσόνας. Η ελασσονίτικη αποστολή θα ταξιδέψει στο πανέμορφο νησί των Φαιάκων μετά από πρόσκληση του μαέστρου της χορωδίας του Ι.Ν. Αγίου Σπυρίδωνος Κέρκυρας Σπύρου Μπόχαλη.
Συγκεκριμένα η Χορωδία θα συμμετέχει στην 13η Χορωδιακή Συνάντηση Βουνιατάδων την ερχόμενη Κυριακή 28 Ιουλίου που θα πραγματοποιηθεί στο ομώνυμο γραφικό χωριό σε συνδιοργάνωση με τον Δήμο Νότιας Κέρκυρας και την Περιφέρεια Ιονίων Νήσων. Στην συνάντηση θα λάβουν μέρος άλλα πέντε αξιόλογα χορωδιακά σύνολα.
Η Χορωδία “musicArte” θα παρουσιάσει σε τετράφωνη επεξεργασία a capella και συνοδεία πιάνου ένα απαιτητικό και συνάμα ευχάριστο πρόγραμμα με συνθέσεις Ελλήνων και ξένων δημιουργών υπό τη διεύθυνση και διδασκαλία του μαέστρου Κωνσταντίνου Μάτη.
More Stories
Φεστιβάλ Σκόρδου Πλατυκάμπου – Πλήθος κόσμου στις εκδηλώσεις
Νύχτες κινηματογράφου στο Διαχρονικό Μουσείο Λάρισας
Η παράσταση “Τι ομάδα είσαι ρε;” στο Β’ Αρχαίο Θέατρο Λάρισας