Sporades Tv News

Η ενημέρωση απο τις Βόρειες Σποράδες SporadesNew SporadesTv

Σκωτία: Εισβολέας οπαδός κόντεψε να σκοράρει στο 90+5′ παίρνοντας θέση στην περιοχή δίπλα στον Ρονάλντο

VIRAL

09.09.2024 | 00:43

Πορτογαλία - Σκωτία: Εισβολέας οπαδός κόντεψε να σκοράρει στο 90+5' παίρνοντας θέση στην περιοχή δίπλα στον Ρονάλντο

PRINT SCREEN

Ένα ασύλληπτο σκηνικό έλαβε χώρα στα τελευταία δευτερόλεπτα του Πορτογαλία – Σκωτία στο “Λουζ”, με οπαδό να εισβάλλει στο γήπεδο και να φτάνει κοντά στο να σκοράρει παίρνοντας θέση στη μεγάλη περιοχή μετά από γύρισμα του Φερνάντες.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στο δραματικό φινάλε της αναμέτρησης της Πορτογαλίας με την Σκωτία για το Nations League, σκοράροντας στο 88ο λεπτό και γράφοντας το 2-1 για τους Ίβηρες, ωστόσο λίγα λεπτά αργότερα ένας φαν των γηπεδούχων απείλησε να του… κλέψει τη δόξα.

Και αυτό γιατί λίγα δευτερόλεπτα πριν το τελικό σφύριγμα του διαιτητή Μαριάνι και με τους Πορτογάλους να βγαίνουν μπροστά ψάχνοντας το τρίτο γκολ, εισέβαλε στο γήπεδο νικώντας στο σπριντ τους security και πήρε θέση στη μεγάλη περιοχή σε απόσταση αναπνοής από τον CR7.

Εκείνη τη στιγμή έκανε το γύρισμα από τα αριστερά ο Μπρούνο Φερνάντες, με τη μπάλα να μην φτάνει όμως σε εκείνον και έτσι να χάνει μία τεράστια ευκαιρία να γίνει εισβολέας-σκόρερ.