Για τρίτη ημέρα, οι έρευνες συνεχίζονται στην ευρύτερη περιοχή Λιμνιώνα, Κλήμα, Άγιος Ιωάννης Ελεήμωνας, Αγία Κυριακή Μαραθοκάμπου, για την ανεύρεση του 74χρονου Ολλανδού τουρίστα, ο οποίος αγνοείται από την Κυριακή.
Σήμερα άνοιξε ο κύκλος των ερευνών, με τη χρήση του διασωστικού σκάφους albatross, για έρευνα από θάλασσα όλης της ακτογραμμής και με την πολύτιμη συνδρομή ελικοπτέρου για συνολική έρευνα της περιοχής από αέρα, με σκοπό τον εντοπισμό του. Χρησιμοποιήθηκαν πάλι και τα drones και ο διασωστικός σκύλος Speedy.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Δυστυχώς, δεν κατέστη δυνατός ο εντοπισμός του αγνοούμενου. Οι έρευνες συνεχίζονται και αύριο.
Στις έρευνες συμμετέχει η ΕΟΔ Σάμου (Ειδική Ομάδα Διάσωσης Σάμου).
Δείτε φωτογραφίες
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
More Stories
ΚΑΕ Ολυμπιακός: «Τέτοια φαινόμενα δεν έχουν θέση στον αθλητισμό και θα εκλείψουν»
Η KTM αναπτύσσει την 990 RC R του 2025 και μας δείχνει τη διαδικασία
Παρίσι 2024: Η ΔΟΕ ζήτησε συγγνώμη από την Νότια Κορέα