Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτήν την ώρα (Eurosport 1) ο αγώνας του Στέφανου Τσιτσιπά (Νο 9) με αντίπαλο τον Ζιζέν Ζανγκ (Νο 44), για τον τρίτο γύρο του Ρολάν Γκαρός.
Ο Έλληνας τενίστας, μετά τα εμπόδια των Φούτσοβιτς και Αλτμάιερ, φιλοδοξεί να ξεπεράσει και αυτό του Κινέζου, προκειμένου να κάνει ακόμη ένα βήμα στο γαλλικό Grand Slam.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Όποιος τενίστας πάρει το εισιτήριο θα αντιμετωπίσει στη φάση των «16» τον Ματέο Αρνάλντι (Νο 35), ο οποίος νωρίτερα έκανε τη μεγάλη έκπληξη, νικώντας και μάλιστα καθαρά τον Ρώσο Αντρέι Ρούμπλεφ (Νο6 στο ταμπλό) με 7-6 (8/6), 6-2, 6-4.
More Stories
ΚΑΕ Ολυμπιακός: «Τέτοια φαινόμενα δεν έχουν θέση στον αθλητισμό και θα εκλείψουν»
Η KTM αναπτύσσει την 990 RC R του 2025 και μας δείχνει τη διαδικασία
Παρίσι 2024: Η ΔΟΕ ζήτησε συγγνώμη από την Νότια Κορέα