Στο πλαίσιο υλοποίησης του προγράμματος διανομών του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Τεμπών, την Τετάρτη 07/08/2024, πραγματοποιήθηκε η διανομή τροφίμων για τον μήνα Αύγουστο, στους δικαιούχους-ωφελούμενους και στις οικογένειες τους.
Τα είδη που διανεμηθήκαν στους δικαιούχους είναι τα εξής: Εξαιρετικά παρθένο ελαιόλαδο, ζάχαρη, αλάτι, αλεύρι, κριθαράκι, ρύζι, μακαρόνια, φακές, φασόλια, γάλα εβαπορέ, τοματοχυμός και κρέας χοιρινό.
Το Κοινωνικό Παντοπωλείο Τεμπών είναι μια κοινωνική δομή παροχής βασικών αγαθών που λειτουργεί στο Δήμο μας προσφέροντας στήριξη σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες και άτομα που πλήττονται από την οικονομική κρίση και αντιμετωπίζουν πρόβλημα επιβίωσης.
Η πρόεδρος του Κοινωνικού Παντοπωλείου Ζωή Σαραντοπούλου, ευχαριστεί από καρδιάς τις τοπικές επιχειρήσεις, την εκπαιδευτική κοινότητα, τους συλλόγους, τους φορείς και όλους τους συμπολίτες που στηρίζουν με την δωρεά τους τη δομή.
More Stories
B.Κόκκαλης για λειψυδρία στη Θεσσαλία: «Οφείλουμε να δράσουμε χθες για να εξασφαλίσουμε το αύριο»
Αλλαγή χώρου για τη λαϊκή αγορά στα Φάρσαλα λόγω του παζαριού
Λάρισα: Τιμούν τη μνήμη του Κώστα Βιδάλη