Το Κέντρο Κοινότητας Δήμου Φαρσάλων διοργανώνει μεθαύριο Πέμπτη 28 Μαρτίου, στις 10 το πρωί, στο αμφιθέατρο του 1ου Δημοτικού Σχολείου Φαρσάλων, την εκδήλωση «Πες το με Ποίηση: Ειρήνη!».
Η εκδήλωση αποτελεί την ολοκλήρωση της βιωματικής δράσης που πραγματοποιήθηκε στα σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης της Τοπικής Κοινότητας Φαρσάλων και είναι ανοιχτή για όλους.
Το πρόγραμμα περιλαμβάνει «Έκθεση Ποιημάτων» που οι ίδιοι οι μαθητές δημιούργησαν.
More Stories
Δήμος Τυρνάβου: “Όχι” στη συμμετοχή στο ενεργειακό πρόγραμμα “Απόλλων”
Δ. Κουρέτας για πανώλη στη Θεσσαλία: Κερδίσαμε τη μάχη του περιορισμού, συνεχίζουμε για την εκρίζωση
Δήμος Ελασσόνας: Δωρεάν θεατρικές παραστάσεις για παιδιά