Η Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου, με την ευκαιρία της 50ης επετείου αποκατάστασης της Δημοκρατίας, παρέστη στην εκδήλωση για τους ήρωες του αντιδικτατορικού αγώνα στα πρώην κρατητήρια των ΕΑΤ – ΕΣΑ στο Πάρκο Ελευθερίας και κατέθεσε στεφάνι στην προτομή του Σπύρου Μουστακλή. Ακολούθησε ξενάγηση στο Μουσείο Αντιδικτατορικής Αντίστασης.
Την κυρία Σακελλαροπούλου υποδέχθηκαν ο Δήμαρχος Αθηναίων Χάρης Δούκας και ο Πρόεδρος του Συνδέσμου Φυλακισθέντων και Εξορισθέντων Αντιστασιακών 1967-1974 Ευάγγελος Γκιουγκής.
Στην εκδήλωση παρέστη, μεταξύ άλλων, η Χριστίνα Μουστακλή.
![Πάρκο Ελευθερίας: Εκδήλωση για τους ήρωες του αντιδικτατορικού αγώνα στα πρώην κρατητήρια των ΕΑΤ, ΕΣΑ – Κατάθεση στεφάνου από την ΠτΔ](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2024/07/6279179-1024x683.jpg)
More Stories
Ο καιρός με την Α.Τυράσκη: Τοπικές μπόρες και μικρή πτώση θερμοκρασίας
Παραλιακή: Τροχαίο με πλαγιωμετωπική σύγκρουση δύο οχημάτων τα ξημερώματα – Μία γυναίκα σοβαρά τραυματισμένη
Εορτολόγιο: Ποιοι γιορτάζουν σήμερα 5 Αυγούστου