Ο χρυσός Ολυμπιονίκης στο άλμα επί κοντώ Μίλτος Τεντόγλου λίγες μόλις ώρες μετά τον θρίαμβό του στον τελικό, σκέφτεται ήδη τις επόμενες διακρίσεις που έχει βάλει στόχο.
Ένας από τους στόχους του είναι το Πανελλήνιο ρεκόρ που κατέχει ο Λούης Τσάτουμας από το 2007 στην Καλαμάτα με 8.66μ., ενώ απώτερος στόχος είναι ένα μεγάλο άλμα στα 8.75μ. που πιστεύει ότι είναι μέσα στις δυνατότητές του τα επόμενα χρόνια.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Εν τω μεταξύ, όπως αποκάλυψε η δημοσιογράφος της ΕΡΤ Κατερίνα Αναστασοπούλου ο Πρόεδρος της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής Σπύρος Καπράλος λίγο μετά την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου μίλησε με τον Μίλτο Τεντόγλου και του πρότεινε να είναι σημαιοφόρος της Ελλάδας στην τελετή λήξης, κάτι που αναμένεται να ανακοινωθεί τις επόμενες ημέρες.
More Stories
Παρίσι 2024 (Πάλη): Αποκλεισμός για την Πρεβολαράκη, χάθηκε η ευκαιρία των ρεπεσάζ
Εκτός μεταλλίων η Στεφανίδη στον τελικό του επί κοντώ!
Κατεπείγουσα έκκληση των υπουργείων Εξωτερικών και Άμυνας προς τους Γερμανούς που βρίσκονται στον Λίβανο να εγκαταλείψουν άμεσα την χώρα