Με πολύ καλή απόδοση και στα δύο ημίχρονα η Γαλλία «λύγισε» την Ουγγαρία με 24-20 στο ντέρμπι της 5ης και τελευταίας αγωνιστικής του Β΄ ομίλου στο Ολυμπιακό τουρνουά χάντμπολ ανδρών των Αγώνων του Παρισιού κι εξασφάλισε την 4η θέση και την πρόκρισή της στα προημιτελικά, όπου θα αντιμετωπίσει τη Γερμανία.
Οι Γάλλοι προηγήθηκαν με τρία τέρματα στο πρώτο ημίχρονο (11-8) και κράτησαν σταθερά το προβάδισμά τους ως το φινάλε φτάνοντας στην πολύτιμη νίκη. Με 7 γκολ σε 12 προσπάθειες ο Ελοχίμ Πραντί έκανε τη… διαφορά για τη γαλλική ομάδα, ενώ για τους Ούγγρους το πάλεψε όσο μπορούσε ο Μπένσε Ίμρε με 6 τέρματα.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
More Stories
Παναθηναϊκός: Πρόταση από τη μεξικανική Χουάρες για τον Σπόραρ
Παρίσι 2024: Η Κίνα πήρε το χρυσό στα 4Χ100μ. μεικτή ομαδική ανδρών της κολύμβησης
Φωτιά στο Τραχήλι Ευβοίας – Zougla