Η Δανία έκανε επίδειξη δύναμης και στον αγώνα της με τη Νορβηγία επικρατώντας άνετα με 32-25 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου στο Ολυμπιακό τουρνουά χάντμπολ ανδρών των Αγώνων του Παρισιού, εξασφάλισε την πρώτη θέση στο γκρουπ και περιμένει να μάθει τον αντίπαλό της στα προημιτελικά μετά τον τελευταίο αγώνα του Α’ ομίλου Ισπανία-Κροατία.
Ο Δανοί πήραν «αέρα» 5 γκολ στο ημίχρονο (17-12) και μετέτρεψαν σε… τυπική διαδικασία και το δεύτερο μέρος, κλείνοντας τον αγώνα με διαφορά 7 τερμάτων. Μεγάλη εμφάνιση απ’ τον Σιμόν Πίτλικ με 9 γκολ σε 11 προσπάθειες για τους Δανούς, ενώ για τη Νορβηγία είχε 6 γκολ ο Χάραλντ Ρέινκιντ.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
More Stories
Ο Λευτέρης Πετρούνιας συναντήθηκε με την Εθνική ομάδα μπάσκετ
Χειμάρρα: Κλίμα τρομοκρατίας καταγγέλλουν οι ομογενείς στις επαναληπτικές εκλογές
Έφη Θώδη – Λουλούδια και Ροκ