Η Κροατία «καθάρισε» σχετικά εύκολα με 11-8 τη Ρουμανία και επανήλθε στις νίκες στον Α΄ όμιλο του ανδρικού τουρνουά υδατοσφαίρισης των Ολυμπιακών Αγώνων «Παρίσι 2024».
Οι πρωταθλητές κόσμου εξασφάλισαν χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα το δεύτερο «τρίποντό» τους στη διοργάνωση και πλέον ετοιμάζονται να αντιμετωπίσουν το Σάββατο (3/8, 13:05) την Ελλάδα, σε ένα πολύ σημαντικό ματς σε ό,τι αφορά την κατάταξη στον όμιλο και τις μετέπειτα διασταυρώσεις στα νοκ-άουτ.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Τα οκτάλεπτα: 0-3, 3-3, 4-5, 1-0
Τα γκολ:
Ρουμανία: Φουλέα 2, Τέπελους 2, Πριοτεάσα, Κολοντρόβσκι, Γκεοργκέσκου, Ολτεάν.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Κροατία: Φάτοβιτς 2, Γιόκοβιτς 2, Μάρινιτς Κράγκιτς 2, Λόντσαρ, Μπούκιτς, Ζούβελα, Μπίλιακα, Χάρκοφ.
More Stories
Παρίσι 2024: Το πρόγραμμα της Παρασκευής (2/8)
Παρίσι 2024: Προκρίσεις για έξι από τις οκτώ ομάδες στο βόλεϊ γυναικών
Άγιοι Ανάργυροι: Νεκρός άνδρας έπειτα από φωτιά σε διαμέρισμα