Τον δεύτερο Ολυμπιακό τίτλο της μεγάλης καριέρας της πανηγύρισε η Σάρα Σιέστρεμ στο Παρίσι. Η 31χρονη κολυμβήτρια από τη Σουηδία έκανε την έκπληξη στον τελικό των 100μ. ελεύθερο και, με ένα τρομερό δεύτερο 50άρι, άφησε πίσω τα φαβορί και πήρε τη νίκη με 52.16, αφήνοντας δεύτερη την Αμερικανίδα Τόρι Χάσκι (νικήτρα στο Παρίσι στα 100μ. πεταλούδα) με 52.29 και τρίτη τη Σίομπαν Χόγκι από το Χονγκ Κονγκ με 52.33.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
More Stories
New York Times: Ο Χαμενεΐ έδωσε εντολή για άμεσο χτύπημα στο Ισραήλ
Ο κόσμος με Ελληνικά ονόματα…
Ισπανία – Ελλάδα (Live) – Zougla